Altcoins Altcoins101 Bitcoin Bitcoin101

Kā iegādāties savu pirmo kriptovalūtu?

Lasīšanas laiks: 2 minutes Kriptovalūta dod jums finansiālu brīvību un varu pār nākotni, līdz ar to arī atbildību. Jūn 15, 2022 2 min

Kā iegādāties savu pirmo kriptovalūtu?

Lasīšanas laiks: 2 minutes

FINANSIĀLĀ BRĪVĪBA un VARA pār savu nākotni

KURU NO VISĀM KRIPTOVALŪTĀM IEGĀDĀTIES?

Pirmkārt, būsim skaidri par vienu lietu: jūs esat vienīgais, kurš izlems, kur vēlaties, kā vēlaties vai nevēlaties vispār investēt. Tāpēc ir ļoti svarīgi pašam veikt pētījumus un iepriekš izglītot sevi par potenciālo ieguldījumu kriptovalūtā!

Ir divu trīs kriptovalūtas: BitcoinAltcoin, Tokens, Shitcoins.

Atkal, neatkarīgi no jūsu izvēles, jums jābūt informētam, pirms kaut ko darāt.
Pirmkārt, tāpēc, ka ir labi izplānoti krāpšanās veidi ar finansējumu un mārketingu, kas mēģina nozagt naudu no nejaušiem investoriem.
Otrkārt, tāpēc, ka gandrīz katrai kriptovalūtai ir mērķis un vīzija. Tāpēc, lai novērtētu kriptovalūtas potenciālu, ir jāapgūst to, lasot atsauces dokumentu/informāciju, ko sauc par balto grāmatu. Izlasot to, jums jāpievērš uzmanība diviem galvenajiem punktiem, lai novērtētu projekta dzīvotspēju:

  • Vai projekts atbild/risina esošu problēmu un vai tas ir/būs noderīgs kriptovalūtas ekosistēmai?
  • Vai projektam tiešām ir nepieciešama sava kriptovalūta, lai tā darbotos un sasniegtu savus mērķus?

Tāpat kā jebkurā tirgū, acīmredzami nav universālu noteikumu. Nav iespējams zināt, vai kriptovalūta pieaugs. Bet, ja atbilde ir pozitīva uz abiem jautājumiem, tad ir lielākas iespējas, ka projektam ir zināms potenciāls.
Kaut arī slavenākās kriptovalūtas jau ir pierādījušas savu vērtību, šis solis ir ļoti svarīgs ar mazākām kriptovalūtām. Jo tie ir kā jaunie uzņēmumi: to vērtība var krasi palielināties, taču tie joprojām ir trausli. Īsāk sakot, nav sliktas izvēles, bet tā vietā ir viens universāls noteikums: iegādājieties tikai to kriptovalūtu, kurai ticat, un esat apguvis visu informāciju par to.

VAI MAN IR JĀIEGĀDĀJAS VESELA KRIPTOMONĒTA?

NĒ! Jums nav jāpērk vesela monēta. Lielākā daļa kriptovalūtu faktiski dod jums iespēju iegādāties pusi, ceturtdaļu vai mazāk monētu. Tāpat kā fiat valūtas, kuras var sadalīt centos, arī kriptovalūtas var sadalīt, tāpēc nopirkt mazās summās ir viena no iespējamās investēšanas.
Vienam Bitcoin ir pat daudz lielāka dalāmības pakāpe nekā ierastajai valūtai: Euro. Lai gan euro var iedalīt 1/100 no 1 EURO, Bitcoin tiek sadalīts «Satoshis», kas ir tikai 1/100 000 000 no 1 BTC.

KUR IEGĀDĀTIES PIRMO KRIPTOVALŪTU?

Kad runa ir par pirmo kriptovalūtas iegādi, kriptovalūtas apmaiņa/birža ir visizplatītākā un ērtākā (digitālā) vieta, kur doties un iegādāties. Iespējams gan pirkt, gan pārdot, gan arī tirgot savus kriptovalūtas aktīvus diezgan ērti.
Daudzi no slavenajiem kriptovalūtu uzņēmumiem, piemēram, CoinbaseBinanceChangellyBittrex un Kraken, faktiski ir apmaiņu/biržu platformas.

Lielākā daļa biržu ļauj jums iegādāties kriptovalūtu monētas ar tradicionālo fiat valūtu, piemēram, izmantojot bankas pārskaitījumu, kredītkarti vai PayPal. Bet, ja vēlaties iegādāties mazāku populāru kriptovalūtu, vēl jaunu kriptopasaulē, iespējams, to neatradīsiet šajās kriptovalūtu biržās.

SVARĪGĀKĀ LIETA, KAS JĀZINA PIRMS KRIPTOVALŪTAS GLABĀŠANAS!

Papildus kriptovalūtu pirkšanai, pārdošanai un monētu izmaiņu vietām, biržas bieži tiek izmantotas arī kā vieta, kur glabāt jūsu nesen nopirktos kriptovalūtas aktīvus. Tomēr, kas attiecas uz kriptovalūtass glabāšanu, apmaiņas vieta/birža nav ļoti droša un ierobežo jūsu brīvību. Atstājot aktīvus biržā…

Ikviens, kurš var uzzināt jūsu privātos datus, paroles, varēs piekļūt jūsu monētām un nozagt tās. Turklāt apmaiņas vieta/birža ir ideāls mērķis hakeriem, jo milzīgais kriptovalūtu daudzums kas tur glabājas, ir iespējams nozagt.

Ir liela atšķirība starp kriptovalūtas iegādi un piederēšanu. Atstājot kriptovalūtu biržā, jūs neesat īpašnieks – birža glabā jūsu kriptovalūtas aktīvus, līdzīgi kā banka, kas tur jūsu naudu.

Jūs nepārvaldat/nekontrolējat savus kriptovalūtas aktīvus!
Tā kā biržai faktiski pieder jūsu kriptovalūta, jums nav pilnīgas kontroles pār saviem aktīviem, kā arī brīvības darīt ar to visu, ko vēlaties. Biržai gan.
Tāpēc apmaiņa var noteikt noteiktus ierobežojumus jūsu kriptovalūtas darbībām, piemēram, minimālā vai maksimālā izņemšanas limita noteikšana.

Neaizmirstiet, ka kriptovalūtas aktīvi ir digitāla nauda, tie fiziski nekur nav. Kriptovalūtai ir nepieciešama īpaši drošības pasākumi, lai nodrošinātu, ka ir īsti un jūsu piederoši.

Iesakām izlasīt rakstu par: Kriptovalūtu maciņu veidi un to skaidrojums

Veiksmi kriptopasaulē! 

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments