Lasīšanas laiks: < 1 minute Smart contract & viedais līgums ir datora kods, kas vienkāršo noteiktu līgumu izpildi un novērš nepieciešamību pēc starpnieka. Smart contract un blokķēde ir saistītas tehnoloģijas. Citiem vārdiem sakot, Smart contract ir saistīts ar blokķēdi. Ir neskaitāmas Smart contract lietojumprogrammas un smart contract izmantošanas gadijumi. Jūn 15, 2022 < 1 min

Kas ir Viedie līgumi?

Lasīšanas laiks: < 1 minute

Smart contract & viedais līgums ir datora kods, kas vienkāršo noteiktu līgumu izpildi un novērš nepieciešamību pēc starpnieka. Smart contract un blokķēde ir saistītas tehnoloģijas. Citiem vārdiem sakot, Smart contract ir saistīts ar blokķēdi.
Ir neskaitāmas Smart contract lietojumprogrammas un smart contract izmantošanas gadijumi.

Starp Smart contract piemēriem varētu būt piegādes pakalpojumi: Smart contract var automātiski pārskaitīt naudu kurjeram, kad sūtījums ir piegādāts. Nav nepieciešams parakstīt nekādus tradicionālos līgumus – sūtītājs vienkārši aizpilda Smart contract ar kriptovalūtu, un pēc tam Smart contract tiek izmantotas monētas (piemēram, bitcoins un smart contract), lai tiktu galā ar visu.
Citiem vārdiem sakot, smart contract izpilda to, kas ir ierakstīts tā kodā, ja ir izpildīti noteikti nosacījumi. Tas padara darījumus caurspīdīgus, neiespējamus pret krāpšanu, ātrākus un neatgriezeniskus, un tam nav nepieciešama centrālā iestāde. Tas ir tikai kods, kas palīdz divām pusēm sadarboties bez starpnieka.

Par smart contract jēdzienu tiek runāts vairāk nekā 20 gadus. Bet tikai ar blokķēdes tehnoloģijas ienākšanu tā ieguva iespēju plašākai izmantošanai.

Smart contract var būt noderīgi, lai apmainītos ar naudu, īpašumu vai citiem aktīviem, racionalizētu uzņēmējdarbības procesus un izvairītos no apstiprinājumu gaidīšanas, izsekotu krājumu izsekošanai, dividenžu maksājumu automatizēšanai, jūsu personas datu kontrolei un pat vēža apkarošanai. Tie ir izmantojami finanšu, enerģētikas, nekustamā īpašuma, veselības aprūpes, plašsaziņas līdzekļu, izklaides nozarēs un pat valdībā.

Tiek prognozēts, ka līdz ar interneta attīstību pieaugs pieprasījums pēc smart contract. Arī smart contract un ICO ir divas cieši saistītas lietas, jo šī tehnoloģija tiek izmantota, lai atvieglotu simbolisku pārdošanu.
Tomēr smart contract tikai sper pirmos soļus, un joprojām ir daudz problēmu, kas jārisina, piemēram, smart contract drošība.

Ethereum & BSC Smart Contracts ir vispopulārākie!

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments