Bitcoin Jaunumi

Bitcoin Taproot jauninājums, ko no tā sagaidīt?

Lasīšanas laiks: 2 minutes aproot jauninājums nozīmē lielāku darījumu privātumu un efektivitāti, un būtiski, tas atraisīs viedo līgumu potenciālu, ko var izmantot, lai izslēgtu starpniekus no darījumiem. Nov 14, 2021 2 min

Bitcoin Taproot jauninājums, ko no tā sagaidīt?

Lasīšanas laiks: 2 minutes

Bitcoin (BTC) ir aktivizējis tā saukto “Bitcoin Taproot” jaunināšanu pēc 709 632 bloka sasniegšanas. Šis ir viens no svarīgākajiem pavērsieniem (neskaitot cenu), ko pēdējos gados ir sasniegusi Bitcoin blokķēde. Turklāt šis ir pirmais Bitcoin jauninājums kopš Segwit ieviešanas 2017. gadā.

Taproot jauninājums nozīmē lielāku darījumu privātumu un efektivitāti, un būtiski, tas atraisīs viedo līgumu potenciālu, ko var izmantot, lai izslēgtu starpniekus no darījumiem.

“Taproot jauninājums ir svarīgs, jo tas paver plašas iespējas uzņēmējiem, kuri ir ieinteresēti paplašināt bitcoin lietderību” sacīja Alyse Killeen, uz bitcoin orientētā riska uzņēmuma Stillmark dibinātāja un vadošā partnere.

Ko mums sagaidīt

Liela daļa no bitcoin pārveidošanas ir saistīta ar digitālajiem parakstiem, kas ir kā pirkstu nospiedums, ko indivīds atstāj katrā darījumā.
Šobrīd kriptovalūta izmanto kaut ko, ko sauc par “eliptiskās līknes digitālā paraksta algoritmu”, kas izveido parakstu no privātās atslēgas, kas kontrolē bitcoin maku, un nodrošina, ka bitcoinu var tērēt tikai likumīgais īpašnieks.

Taproot pievienos kaut ko, kas pazīstams kā “Schnorr” paraksti, kas būtībā padara vairāku parakstu darījumus nelasāmus, uzskata bitkoinu ieguvējs Alehandro De La Torre.

Tas nenodrošinās lielāku jūsu bitcoin adreses anonimitāti publiskajā blokķēdē, taču tas padarīs vienkāršus darījumus neatšķiramus no tiem, kas ir sarežģītāki un sastāv no vairākiem parakstiem.

Praksē tas nozīmē lielāku privātumu, jo jūsu atslēgas ķēdē nebūs tik daudz redzamas. “Jūs varat paslēpt, kurš jūs esat mazliet labāk, un tas ir labi,” sacīja bitkoinu ieguves inženieris Brendons Arvanagi, kurš tagad vada uzņēmumu Meow, kas nodrošina korporatīvo kases līdzdalību kriptovalūtu tirgos.

Viedo līgumu potenciāls

Šie sapludinātie paraksti arī maina viedos līgumus, kas ir pašizpildes līgumi, kas darbojas blokķēdē. Viedos līgumus teorētiski varētu izmantot praktiski jebkura veida darījumos, sākot no īres maksāšanas katru mēnesi un beidzot ar transportlīdzekļa reģistrāciju.

Taproot padara viedos līgumus lētākus un mazākus, ņemot vērā vietu, ko tie aizņem blokķēdē. Kilīna saka, ka šī uzlabotā funkcionalitāte un efektivitāte rada “prātam neaptveramu potenciālu”.

Pašlaik viedos līgumus var izveidot gan bitcoin pamata protokola slānī, gan Lightning Network (tālāk zibens tīklā), maksājumu platformā, kas veidota uz bitcoin, kas nodrošina tūlītējus darījumus. Viedie līgumi, kas noslēgti zibens tīklā, parasti nodrošina ātrākus un lētākus darījumus.

“Zibens darījumi var būt tikai santīma daļas, savukārt bitkoīna darījums pamata protokola slānī var būt daudz dārgāks par to,” skaidroja Kilīna.

Izstrādātāji jau bija sākuši izmantot Lightning, gaidot jaunināšanu, kas ļaus noslēgt ļoti specifiskus līgumus.

“Taproot vissvarīgākais ir… viedie līgumi,” sacīja Freds Tīls, kriptovalūtu ieguves speciālista Marathon Digital Holdings izpilddirektors. “Tas jau ir galvenais inovāciju virzītājspēks ethereum tīklā. Viedie līgumi būtībā sniedz jums iespēju patiešām izveidot lietojumprogrammas un uzņēmumus blokķēdē.

Tā kā arvien vairāk programmētāju veido viedos līgumus papildus bitcoin blokķēdei, bitcoin varētu kļūt par lielāku spēlētāju DeFi jeb decentralizētās finanšu pasaulē, ko izmanto, lai aprakstītu finanšu lietojumprogrammas, kas paredzētas starpnieka izslēgšanai.

Mūsdienās ethereum dominē kā šo lietotņu izvēles blokķēde, ko dēvē arī par “dApps”.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments