Bizness Blokķēde Jaunumi

Meta plāno pārdot savu kriptovalūtas projektu Diem

Lasīšanas laiks: < 1 minute Meta (agrāk Facebook) atbalstītā "Diem" asociācija veic sarunas par aktīvu pārdošanu un kapitāla nodošanu investoriem, ziņo Bloomberg. Jan 26, 2022 < 1 min

Meta plāno pārdot savu kriptovalūtas projektu Diem

Lasīšanas laiks: < 1 minute

Meta (agrāk Facebook) atbalstītā “Diem” asociācija veic sarunas par aktīvu pārdošanu un kapitāla nodošanu investoriem, ziņo Bloomberg.

Saskaņā ar avotiem, grupa sazinās ar investīciju bankām, cenšoties atbrīvoties no sava intelektuālā īpašuma, un meklē jaunas vietas izstrādātājiem. Tomēr nav garantijas, ka “Diem” izdosies atrast pircēju. Kāds avots ir stāstījis, ka Fortune Meta pieder viena trešdaļa Diem, bet pārējā daļa pieder vairākiem tehnoloģiju uzņēmumiem un riska kapitālistiem. Diem tīmekļa vietnē norādīts, ka uzņēmuma partneri ir Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Ribbit Capital, Thrive Capital un Temasek Holdings Pte.

Meta plānoja laist klajā stabilu monētu 2020. gada pirmajā pusē, tomēr uzņēmums no saviem plāniem atteicās regulatoru spiediena dēļ. Tajā pašā gadā Meta nomainīja projekta nosaukumu no “Libra” uz “Diem”. Uzņēmums skaidroja, ka pieņēmis šādu lēmumu, ņemot vērā negatīvās atsauksmes, ko tas saņēma par pirmo versiju.

Sākotnēji bija paredzēts, ka “Libra” ir nodrošināta ar vairākām valūtām, taču regulatori iebilda pret šo ideju. Vēlāk tika nolemts piesaistīt “Diem” žetonu ASV dolāram, tomēr arī šis lēmums neguva atbalstu no regulējošo iestāžu puses. Fed iejaukšanās arī izjauca uzņēmuma plānus sadarboties ar kriptogrāfiju draudzīgo Silvergate Bank pagājušajā gadā, un Meta kriptovalūtu iniciatīvu vadītājs Deivids Markuss novembrī pameta uzņēmumu.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments