Bitcoin101 Blokķēde101 Pamācības101

Kā izprast un lasīt blokķēdes darījumu vēsturi?

Lasīšanas laiks: 3 minutes Ir zināms, ka kriptovalūtas transakcijas ir pilnīgi caurspīdīgas un visi darījumi ir pārbaudāmi. Tomēr ne visi varētu precīzi zināt, kā tās pārbaudīt un izpētīt. Šodien mēs vēlamies parādīt un pastāstīt, kā jūs varat sākt pārbaudīt savu darījumu vēsturi, veicot blokķēdes izpēti. Jūn 8, 2022 3 min

Kā izprast un lasīt blokķēdes darījumu vēsturi?

Lasīšanas laiks: 3 minutes

Neuzticies, pārbaudi; darījumu transakcijas ir pieejamas visiem

Kriptovalūta, piemēram, Bitcoin, ir ļoti unikāla, salīdzinot to ar tradicionālo naudu. Izmanto tehnoloģiju, ko sauc par blokķēdi. Īsāk sakot, tā ir visu darījumu sadalītā virsgrāmata. Tas nozīmē, ka visi darījumi, kas jebkad veikti par katru kriptovalūtu, tiek ierakstīti vienā blokķēdē, glabājot visu tās vēsturi.

Atcerieties tās reizes, kā jūs katru mēnesi glabājāt kvītis un pārbaudijāt bankas kontu izrakstus, tikai lai pārliecinātos, ka visi tajā veiktie darījumi ir pareizi?
Vai varbūt jūs vienkārši uzticējāties savai bankai. Nu, izmantojot kriptovalūtas, jums nav jāuzticas nevienam – tajā nav iesaistītas trešās personas. Gandrīz visām kriptovalūtām ir publiskas blokķēdes, kur var redzēt katru katra darījuma detaļu/transakciju.

Ko tas nozīmē jums? Papildus tam, lai redzētu, cik bagātāki varētu būt citi nekā jūs, tas faktiski kalpo ļoti vērtīgam mērķim: jūs varat pārbaudīt katru darījumu, ko esat kādreiz nosūtījis vai saņēmis.
Ja jums šķiet, ka pakalpojums, kuru izmantojāt, neparāda pareizo Bitcoins daudzumu, varat pats apskatīties un pārliecināties, vai tas atbilst. Arī tad, ja jūsu draugs “apsolīja, ka viņš jau ir veicis darījumu”, kaut arī jūs to neesat saņēmis, varat pārbaudīt viņa transakciju tieši pašā blokķēdē.
Kā saka slavenais teiciens: “Neuzticieties, pārbaudiet” – izmantojot kriptovalūtas, varat pārbaudīt visu, kas attiecas uz darījumiem. Tātad, kā jūs varat pārbaudīt visu blokķēdes vēsturi?

Bloku pārlūki: Atklājiet visu blokķēdes vēsturi

Bloku pārlūki ir jūsu pieeja, lai redzētu visus darījumus, kas jebkad pastāvējuši blokķēdē. Šeit varat pārbaudīt katras adreses atlikumu, skatīt detalizētu informāciju par katru darījumu un vēl vairāk.

Ir daudz un dažādu Bloku pārluku. Visbiežāk Bloku pārlūki atbalsta tikai vienu kriptovalūtas aktīvu, kuru ir iespējams pārbaudīt, bet ir arī universāli Explorers, kur jau iespējas ir advancētākas.
Populārākie Bloku pārlūki:

Bloku pārlūks ļauj jums meklēt attiecīgo maciņa addresi vai jebkura darījuma ID – darījuma informāciju. Pēc ievadīšanas redzēsiet visu informāciju. Attiecībā uz maciņu adresēm tās ietver katru ienākošo un izejošo darījumu, ko konkrētā adrese jebkad ir darījusi. Attiecībā uz darījumiem tas parāda, no kura maciņa ir veikts darījums, cik kriptovalūtu monētas ir nosūtītas, tā saņēmēja maciņa adresi un transakcijas komisiju maksas.
Īsāk sakot, Bloku pārlūks ir tāds pats kā enciklopēdija bloku ķēdes darījumiem un maciņu adresēm – var meklēt visu darījumu & maciņa vēsturi.

Kā izprast un gūt informāciju no kriptovalūtas transakcijām iekš Bloku pārlūka

Tagad pie praktiskās daļas: analizēsim darījumu ar bloku izpēti. Tiem, kas nav pazīstami ar kriptovalūtas darījumiem, tas var šķist diezgan mulsinoši. Ciparu un burtu sajaukums.
Sadalīsim informāciju mazākās sadaļās un apskatīsim katru sadaļu atsevišķi. Šeit ir ekrānuzņēmums no blockchain.com bloku pārlūka Bitcoin darījumam:


 1. Transakcijas Hash ID
  Darījuma hash, kas pazīstama arī kā transakcijas ID, ir šī konkrētā darījuma identifikators.
  Vienkāršāk sakot: tas ir kods, kas saistīts ar šo darījumu. Ja kādreiz vēlaties uzzināt detalizētu informāciju par konkrētu darījumu, šī koda virkne būs jāievada bloku pārlūkā.
 2. Nosūtīšanas maciņa adrese/-es
  Šajā sadaļā ir parādīts, kura adrese sūta kriptovalūtu monētas, kā arī to, cik daudz tā sūta. Varat arī noklikšķināt uz adreses, lai redzētu tās ienākošo un izejošo darījumu vēsturi.

Veicot Bitcoin darījumu, jūs automātiski nosūtīsiet visu summu no savas adreses, bet pārējā daļa tiks nosūtīta uz jūsu maiņas maciņa adresi. Apskatīsim to tuvāk:


Šajā piemērā jūsu adreses atlikums/balance ir 1 BTC. Jūs vēlaties nosūtīt 0,1 BTC savam draugam. Veidojot darījumu, jūs nosūtīsiet visu savas adreses atlikumu. Protams, tas viss nenonāk jūsu draugam. Viņi saņem 0,1 BTC, kā paredzēts. Atlikušais 0,9 BTC tiek nosūtīts uz jūsu izmaiņu maciņa adresi.
Šī adrese ir pilnībā jūsu kontrolē. Tas ir unikāls Bitcoin un tā atvasinājumiem – piemēram, Ethereum un XRP nesūtīs visu adreses atlikumu.

 1. Komisiju maksas
  Lielākajai daļai kriptovalūtu tīklu ir komisiju maksas, kas saistītas ar darījumiem. Bitcoin šajā ziņā neatšķiras. Šajā sadaļā jūs varat redzēt, cik daudz darījums ir maksājis nodevās. Šīs komisijas maksas tiek maksātas tiem tīkla apstiprināšanas blokiem, kuri ir piepildīti ar entiem darījumiem.
 2. Saņēmēja maciņa adrese/-es
  Šajā sadaļā mēs varam redzēt, kuras adreses ir paredzētais darījuma galamērķis. Katrai adresei mēs varam redzēt, cik daudz saņem. Līdzīgi kā sūtīšanas adrese, varat noklikšķināt uz saņēmēju, lai redzētu viņu darījumu vēsturi. Parasti otrā maciņa adrese ir jūsu izmaiņas jeb jaunā ģenerātā maciņu adrese.
 3. Transakcijas statuss
  Bieži aizmirsta, tomēr ļoti svarīga darījuma daļa: darījuma/transakcijas statuss. Lai darījums tiktu veiksmīgi pabeigts un uzskatīts par derīgu, tas vispirms jāapstiprina tiem, kas tos apstiprina.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments