Blokķēde Ethereum Jaunumi

Ethereum iegūst jauninātu mērogošanas testtīklu — un tas patiesībā ir gadus pirms grafika

Lasīšanas laiks: 2 minutes ZkEVM testa tīkls būs pirmais šāda veida tīkls un tuvākajā nākotnē varētu mainīt Ethereum mērogošanas ainavu. Feb 26, 2022 2 min

Ethereum iegūst jauninātu mērogošanas testtīklu — un tas patiesībā ir gadus pirms grafika

Lasīšanas laiks: 2 minutes

Protokols zkSync, kas ir atbildīgs par Ethereum mērogošanas platformu ieviešanu, vakar paveica negaidīto, paziņojot par ar Ethereum virtuālo mašīnu saderīgas nulles zināšanu apkopojuma (zkEVM) testa tīkla izlaišanu gadus pirms grafika.

EVM ir vide, kurā dzīvo visi Ethereum maki un līgumi, un tā ir atbildīga par ķēdes noteikumu noteikšanu no bloka līdz blokam. Jaunais testa tīkls ir pirmā ZK apkopojuma ieviešana, kas spēj darbināt pilnu Ethereum vidi un sniegs lielisku ieskatu par to, cik spējīga ir nulles zināšanu tehnoloģija blokķēžu mērogošanas jomā.

Pēdējo pāris gadu laikā Ethereum apkopojumi ir ieņēmuši divus dažādus pamatslāņa mērogošanas virzienus, kas tiek klasificēti kā Optimistisks un Nulle zināšanas. Abas tehnoloģijas ir piedzīvojušas zināmu ieviešanas līmeni, un Arbitrum ir visievērojamākā Optimism ķēde, un DyDx izmanto ZK tehnoloģijas priekšrocības tās sviras (leverage) tirdzniecības lietojumprogrammai. Tāpat kā DyDx, ZK apkopojumi vēsturiski ir koncentrējušies uz viena veida lietojumprogrammu piedāvāšanu katrā ķēdē, jo pilna Ethereum vide, kas piedāvā pielāgojamus viedos līgumus, būtu skaitļošanas ziņā pārāk apjomīga.

Līdz šim kompromisi bija par labu Arbitrum un Optimism; tagad zkSync ir iespēja izlīdzināt spēles noteikumus. Optimistic Rollups pašlaik var piedāvāt vienotu, komponējamu vidi, kurā lietotāji var izmantot lietojumprogrammas, sākot no NFT tirgiem, piemēram, OpenSea, līdz aizdevuma protokoliem, piemēram, Aave uz galvenā tīkla. zkEVM radītu lietotājiem līdzīgu gala pieredzi ar lētākām transakciju maksām un gandrīz tūlītēju galīgumu, novēršot nepieciešamību pēc divu nedēļu izņemšanas periodiem, kas saistīti ar Optimistic apkopojumiem.

ZK apkopojumi ir skaitļošanas ziņā apjomīgāki un uzliek slogu mezgliem, kas vēlas atrisināt nulles zināšanu derīguma pierādījumus, taču tie var nosūtīt tīkla stāvokli Ethereum par daļu no izmaksām pat Optimistic Rollups.

Saskaņā ar L2Fees.Info informāciju, zkSync un Loopring pašlaik piedāvā darījumu maksas 1/200 daļa no cenas tīklā. Rakstīšanas laikā tirdzniecība decentralizētā biržā Ethereum lietotājiem izmaksātu nedaudz vairāk par 90 USD, savukārt Loopring un zkSync lietotāji maksātu no 0,45 līdz 0,68 USD.

Ja zkEVM spēj piedāvāt maksas, kas līdzīgas citiem ZK apkopojumiem, Ethereum mērogošanas problēmas var tikt mazinātas agrāk, nekā paredzēts. Ethereum vietējās lietojumprogrammas varēs pārvaldāmi pāriet uz Solidity balstītiem līgumiem un piedāvāt pilnu produktu klāstu lētas maksas vidē, ko nodrošina Ethereum drošība. Lai gan zemākas darījumu maksas ir būtisks blokķēžu mērogošanas elements, ir svarīgi tikai tas, vai ķēde var uzņemt lietojumprogrammas, kas veicina lietotāju pieprasījumu. zkEVM teorētiski varēs mitināt nozares iecienītākās lietojumprogrammas, nezaudējot likviditāti, decentralizāciju vai produktu piedāvājumu.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Saistīti: Ethereum iegūst jauninātu mērogošanas testtīklu — un tas patiesībā ir gadus pirms grafika […]