Ethereum101 2 min

Kas ir Ethereum 2.0?

Lasīšanas laiks: 2 minutes ETH 2.0 ir ļoti gaidīts jauninājums, kas paredzēts, lai ievērojami uzlabotu Ethereum blokķēdes apjomību un drošību.
Apr 18, 2021

Kas ir Ethereum 2.0?

Lasīšanas laiks: 2 minutes

ETH 2.0 ir ļoti gaidīts jauninājums, kas paredzēts, lai ievērojami uzlabotu Ethereum blokķēdes apjomību un drošību.

Kāpēc Ethereum 2.0?

Kopš 2015. gada palaišanas, Ethereum blokķēde ir kļuvusi par visbiežāk izmantoto decentralizēto tīklu, kas atvieglo vērtības apmaiņu, Dapps veidošanu un citu atvērtu bez atļauju sistēmu izveidi.
Šī pieaugošā interese ir izstiepusi Ethereum iespējas līdz savām robežām. Paredzot, ka pieprasījums palielināsies, tāpēc bija jāpārskata un jāpārveido tīkla arhitektūra, lai nodrošinātu, ka tas izmantos savu potenciālu kalpot visai cilvēcei. Ievadiet ETH 2.0.

ETH 2.0 ir ilgtermiņa plānošanas rezultāts, Ethereum ceļvedī, kura mērķis ir ļaut tīklam apstrādāt vairāk darījumu, vienlaikus palielinot drošību un uzlabojot decentralizāciju. Tas ir milzīgs darbs, kas prasa lielus jauninājumus un ievērojamas izmaiņas, lai radītu jaunus risinājumus, kas lietotājiem sniedz vairāk priekšrocību.

Ethereum 2.0 funkcijas un to priekšrocības

Viena no galvenajām izmaiņām, kas jāīsteno ETH 2.0, ir pāreja no darba pierādīšanas (PoW) uz konsoles mehānismu pret likmēm (PoS). Tas mainīs tīkla darbību vairākos veidos, – darījumu apstiprināšanas mehānismu no kriptorakšanas uz akciju, kas padarīs tīklu drošāku. Validatoriem būs jāpiedalās 32 ETH (rakstīšanas laikā aptuveni 12 500 USD), lai palaistu mezglu. Validatori tiks izvēlēti pēc nejaušības principa, un par katru veiksmīgi pārbaudītu bloku, kas pievienots tīklam, tiks piešķirtas atlīdzības.

Tādā pašā veidā sodi tiks uzlikti ieinteresētajām personām, kas mēģina kaitēt tīklam. Paredzams, ka tas veicinās drošību, jo sliktie dalībnieki var zaudēt daļu vai visu savu daļu no saviem centieniem.

Arī bloku atlīdzība validatoriem tiek samazināta, ja viņi nespēj pastāvīgi palikt tiešsaistē. Tā mērķis ir stimulēt viņus uzturēt savus mezglus dzīvus visu laiku, tādējādi nodrošinot tīkla drošību.

Pāreja uz PoS vienprātības mehānismu arī samazinās tīkla enerģijas patēriņu, jo validatoriem nav nepieciešams milzīgs skaitļošanas jauda, ​​lai piedalītos. Tas ir apsveicams bonuss, ņemot vērā arvien pieaugošās bažas par milzīgo PoW tīklu, piemēram, Bitcoin – enerģijas patēriņu.

ETH 2.0 ieviesīs daļu sadalītu ķēdi (tālāk shard), kas, domājams, ievērojami palielinās tās jaudu un mērogojamību. Shard ķēdes darbojas kā papildu joslas, kas ļauj vienlaicīgi apstrādāt darījumus. Šī funkcionalitāte ļaus Ethereum apstrādāt vairāk darījumu sekundē (TPS), izmantojot paralēlu apstrādi. Tīkla caurlaide dramatiski palielināsies no tā pašreizējiem 15 darījumiem sekundē (TPS), jo ETH 2.0 plānots izvietot 64 shard ķēdes.

Kad tas būs pieejams visiem?

ETH 2.0 tiks izlaists pakāpeniski trīs fāzēs. Pirmais posms, kas pazīstams kā Beacon Chain, ir plānots 2020. gadā, un tas paredz PoS ieviešanu līdzās esošajam PoW mehānismam. Tas ir paredzēts, lai samazinātu parasto ķēdes darbību traucējumus šajos pārejas sākuma posmos.

Otrais posms, kas paredzēts 2021. gadā, tiks ieviestas shard ķēdes, lai paātrinātu tīkla ceļu uz apjomību/mērogojamību.

Trešais posms, tiek plānots 2022. gadā, un tiks atbloķētas citas Ethereum blokķēdes funkcijas. Tas ļaus veikt pārsūtīšanu un izņemšanu, pārsūtīšanu pa daļām un iespēju veidot lietojumprogrammas. PoW mehānisms tiks atcelts otrajā posmā, kad Ethereum 1.0 dati tiks absorbēti/pārdublēti uz ETH 2.0 publisko mainnet.

Kāpēc tas ir svarīgi

Kaut arī ETH 2.0 jaunināšana ir sen plānota, tā ieviešana nevarēja notikt labākā laikā. Pateicoties viedo līgumu iespējām(smart contracts), Ethereum ir kļuvis par vispopulārāko tīklu, lai izveidotu daudzveidīgu DApps, sākot no spēlēm līdz finanšu pakalpojumiem. Palielināta Ethereum pieņemšana un izmantošana ir radījusi papildu pieprasījumu, dažreiz sasprindzinot tīklu. Piemēram, tīkls ir cīnījies, lai pielāgotos DeFi nozarei, pēdējā laikā pieaugot darījumu maksām. Tas ir bijis savlaicīgs rādītājs, ka Ethereum, kā tas ir pašlaik izstrādāts, nav ilgtspējīgs.
ETH 2.0 atrisinās šīs problēmas, ievērojami palielinot tīkla jaudu, tādējādi pazeminot darījumu maksas un ļaujot izveidot jaunākus risinājumus.

Pašreizējā situācijā Ethereum kopienai būs jāpagaida daudz ilgāk, lai pārietu uz ETH 2.0. Ņemot vērā šī jauninājuma lielumu, gaidīšana ir vērtīga. Vai arī, kā saka, labas lietas nāk tiem, kas gaida.

Ja tu esi Ethereum kriptoracējs, kādas ir tavas domas par šo? Kā tas Tevi ietekmēs?

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments