Jaunumi Politika & Regulas

Indonēzija aizliedz kripto-darījumus finanšu uzņēmumiem

Lasīšanas laiks: < 1 minute Indonēzijas finanšu regulators nosaka jaunus ierobežojumus finanšu iestādēm, kas strādā ar digitālajiem aktīviem Jan 25, 2022 < 1 min

Indonēzija aizliedz kripto-darījumus finanšu uzņēmumiem

Lasīšanas laiks: < 1 minute

Indonēzijas Finanšu pakalpojumu iestāde ir brīdinājusi daudzas finanšu kompānijas par kriptovalūtu ierobežojumiem, jo ​​digitālo aktīvu tirdzniecības nozare Dienvidaustrumāzijas lielākajā ekonomikā turpina augt, norāda Reuters.

Regulatori ir aizlieguši finanšu iestādēm gandrīz visas darbības ar kriptovalūtām, tostarp izmantot, tirgot un veicināt digitālo aktīvu tirdzniecību, teikts oficiālajā paziņojumā vietnē Instagram.

Iemesls turpmākai darbību regulēšanai ar digitālajiem aktīviem ir kriptovalūtu straujās cenu svārstības. Regulatora galvenais mērķis ir uzrunāt amatieru investorus, kuri, iespējams, varētu nenovērtēt riskus, kas saistīti ar ieguldījumiem kriptovalūtā.

Regulators ir arī brīdinājis iedzīvotājus uzmanīties no apgalvojumiem par Ponzi shēmas izkrāpšanu kriptovalūtā. Iepriekš Taizemes un Singapūras centrālās bankas izplatīja līdzīgus brīdinājumus saviem pilsoņiem.

Kriptovalūtu un digitālo aktīvu tirdzniecība Indonēzijā ir pieaugusi kopš 2021. gada. Darījumu apjoms valsts tirgū ir sasniedzis gandrīz 60 miljardus ASV dolāru jeb 859 rūpijas. Saskaņā ar ministrijas datiem 2020. gadā digitālo aktīvu tirgus tirdzniecības apjoms valstī 2020. gadā bija aptuveni 60 triljoni rūpiju.

Oficiāli Indonēzijas finanšu regulatori atļauj pārdot kriptovalūtas aktīvus biržās. Maiņas procesu uzrauga Tirdzniecības ministrija un kripto-fjūčeru tirdzniecības regulēšanas aģentūra.

Paredzams, ka turpmāka kontrole un regulēšana tirgū parādīsies pēc digitālās nākotnes darījumu biržas izveides, kas tiks uzsākta gada pirmajā ceturksnī. Atsevišķas digitālo aktīvu apmaiņas uzsākšana ļaus regulatoram efektīvāk pārraudzīt nozari.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments