Jaunumi Politika & Regulas

Taizeme oficiāli regulēs kriptovalūtu izmantošanu maksājumos

Lasīšanas laiks: < 1 minute Taizemes finanšu sektora regulatori plāno izdot vadlīnijas, lai ierobežotu kriptovalūtu izmantošanu kā maksāšanas veidu Jan 25, 2022 < 1 min

Taizeme oficiāli regulēs kriptovalūtu izmantošanu maksājumos

Lasīšanas laiks: < 1 minute

Taizemes Banka (BOT), Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) un Finanšu ministrija (MOF) kopīgā paziņojumā presei norādīja, ka kriptovalūtu izmantošana maksājumos rada draudus valsts finanšu sektoram.

Aģentūras atzina digitālo valūtu plašo izmantošanu kā maksājumu veidu, taču regulatoriem jākoncentrējas uz patērētāju aizsardzību.

Turklāt regulatori paziņoja, ka ir pārskatījuši digitālo valūtu priekšrocības un trūkumus maksājumos, kā arī izcēlušies cenu nestabilitātes, kibernoziegumu, datu privātuma un naudas atmazgāšanas riski.

Atzīstot šādus riskus un sekas, regulatori apsvērs iespēju izmantot pilnvaras saskaņā ar attiecīgajiem tiesiskajiem regulējumiem, lai ierobežotu digitālo aktīvu plašo ieviešanu kā maksāšanas līdzekli par precēm un pakalpojumiem.

teikts paziņojumā.

Paredzams, ka noteikumi attieksies uz atsevišķām kriptovalūtām, vienlaikus ņemot vērā arī finanšu inovāciju nozīmi.

Saskaņā ar Taizemes SEC ģenerālsekretāra Ruenvadee Suwanmongkol teikto, aģentūrai ir ne tikai kripto-telpas regulēšana, bet arī pienākums veicināt digitālo līdzekļu biznesa attīstību līdzās patērētāju aizsardzībai.

Regulatori gan neatklāja, kad ir paredzēts, ka noteikumi tiks publiskoti.

Taizeme pastiprina kriptovalūtu sektora noteikumus

Tā kā Taizeme kļūst par kritisku kriptovalūtu tirgu, valsts pēdējā laikā arvien vairāk koncentrējas uz likumu pieņemšanu šajā nozarē.

Nesen valsts Finanšu ministrija plānoja ieviest 15% kapitāla pieauguma nodokli peļņai no kriptovalūtu tirdzniecības.

Tāpat decembrī BOT brīdināja bankas no tiešas iesaistīšanās kriptovalūtu tirdzniecības platformās. Banka minēja tādus riskus kā tirgus nestabilitāte.

Par kriptovalūtu pieaugumu valstī liecina 2021. gada novembra SEC ziņojums, kas parādīja, ka digitālās valūtas darījumi sasniedza 205 miljonus batu (6 miljonus USD). Jāatzīmē, ka mēnesī tika reģistrēts pēdējais Bitcoin visu laiku augstākais līmenis – gandrīz 68 000 USD.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments