AAE emirātā tiks izveidota brīvā zona digitālo un virtuālo aktīvu uzņēmumiem
AAE brīvās tirdzniecības zonas ir teritorijas, kurās uzņēmējiem ir 100% īpašumtiesības uz saviem uzņēmumiem, un tajās ir atšķirīgs tiesiskais regulējums un nodokļu shēmas.
Ras Al Khaimah, viens no septiņiem Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), gatavojas izveidot brīvo zonu digitālo un virtuālo aktīvu uzņēmumiem, jo valsts pieeja šai nozarei turpina piesaistīt globālos kriptovalūtu spēlētājus.
RAK digitālo aktīvu oāze (RAK DAO) būs “īpaši izveidota, inovācijas veicinoša brīvā zona neregulētām darbībām virtuālo aktīvu nozarē”. Pieteikšanās tiks atvērta 2023. gada otrajā ceturksnī, teikts paziņojumā.
Brīvā zona būs paredzēta digitālo un virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem jaunajās tehnoloģijās, piemēram, metaversā, blokķēdēs, lietderības žetonos, virtuālo aktīvu makos, nefiguratīvajos žetonos (NFT), decentralizētās autonomajās organizācijās (DAO), decentralizētajās lietojumprogrammās (DApps) un citos ar Web3 saistītos uzņēmumos.
“Mēs veidojam nākotnes brīvo zonu nākotnes uzņēmumiem,” teica šeihs Mohameds bin Humaids bin Abdullah Al Qasimi, RAK Starptautiskā korporatīvā centra priekšsēdētājs, kas ir jaunās brīvās zonas operators. “Būdami pasaulē pirmā brīvā zona, kas paredzēta tikai digitāliem un virtuāliem aktīviem, mēs ceram atbalstīt uzņēmēju ambīcijas no visas pasaules.”
Brīvās zonas jeb brīvās tirdzniecības zonas ir teritorijas, kurās uzņēmējiem ir 100% īpašumtiesības uz saviem uzņēmumiem un kurās ir savas nodokļu shēmas un regulējums, izņemot AAE krimināllikumu.
Veidojot jaunās brīvās zonas soļus, Dubajā bāzētā kriptonaudas juriste Irina Heaver uzskata, ka “RAK DAO vispirms sāks ar nefinanšu darbībām, bet vēlāk varētu ieviest arī finanšu darbības.” Viņa piebilda:
“[Uzņēmēji] vēl nevarēs uzsākt kriptovalūtas biržu, kas ir ESCA regulēta finanšu darbība.”
Vērtspapīru un preču iestāde (SCA) ir viens no galvenajiem AAE finanšu regulatoriem. Saskaņā ar valsts jaunāko federālā līmeņa likumu par virtuālajiem aktīviem SCA ir pilnvarota visā Emirātu teritorijā, izņemot finanšu brīvās zonas – Abū Dabī globālo tirgu (ADGM) un Dubaijas Starptautisko finanšu centru (DIFC) un citas, kurās ir savas finanšu uzraudzības iestādes.
Jaunā brīvā zona papildina vairāk nekā 40 daudznozaru brīvās zonas valstī, kas ir piesaistījušas daudzus kripto, blokķēdes un Web3 uzņēmumus, tostarp Dubaijas daudznozaru preču centru (DMCC), DIFC un ADGM.
AAE ir sevi pasniegusi kā progresīvu centru kriptogrāfijas uzņēmumiem, kas vēlas izmantot jurisdikcijas ar draudzīgākiem noteikumiem. Dubajā 2022. gada martā atklāja savu virtuālo aktīvu likumu, kā arī Virtuālo aktīvu regulatīvo iestādi, lai aizsargātu ieguldītājus un nodrošinātu standartus digitālo aktīvu nozarei.
2022. gada septembrī Finanšu pakalpojumu regulatīvā iestāde – ADGM regulators – publicēja pamatprincipus par savu pieeju jaunās aktīvu klases un tās pakalpojumu sniedzēju regulēšanai un uzraudzībai.