Jaunumi Politika & Regulas

Kijevas likumdevējs apgalvo, ka karš nav ietekmējis Ukrainas regulatīvo pieeju kriptovalūtām

Lasīšanas laiks: 2 minutes Kriptovalūtu likuma pieņemšana Ukrainā ir palēninājusies galvenokārt tāpēc, ka to nepieciešams pielāgot nodokļu un civillikumiem, ekskluzīvā intervijā Cointelegraph pastāstīja kāda amatpersona. Feb 28, 2023 2 min

Kijevas likumdevējs apgalvo, ka karš nav ietekmējis Ukrainas regulatīvo pieeju kriptovalūtām

Lasīšanas laiks: 2 minutes

Kriptovalūtu likuma pieņemšana Ukrainā ir palēninājusies galvenokārt tāpēc, ka to nepieciešams pielāgot nodokļu un civillikumiem, ekskluzīvā intervijā Cointelegraph pastāstīja kāda amatpersona.

Gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukraina turpina darbu pie kriptovalūtu likumdošanas, taču, kā norāda Kijevas amatpersona, karš nav mainījis savu regulatīvo nostāju.

Ukraina turpina sekot Eiropas Savienības pēdās attiecībā uz digitālo aktīvu likumu pieņemšanu, intervijā Cointelegraph sacīja Ukrainas vērtspapīru komisārs Jurijs Boiko.

Boiko sacīja, ka Ukrainas likumdevēji ir strādājuši pie tā, lai ieviestu galvenos Eiropas kriptovalūtu regulējumus, kas pazīstami kā regula par kriptoaktīvu tirgiem jeb MiCA.

“Kara laikā pieeja virtuālo aktīvu tirgus regulējumam nav mainījusies,” paziņoja Boiko, piebilstot:

“Mēs skaidri zinām, kur mums jāiet, jo mūsu ceļš ir Eiropas integrācija un labāku ES normu un noteikumu ieviešana mūsu tirgos. Tāpēc mēs droši ejam savu ceļu un likumdošanas plānā ieviešam MiCA noteikumus.”

sacīja Jurijs Boiko.

Boiko norādīja, ka kriptotehnoloģiju tiesību aktu pieņemšana Ukrainā ir palēninājusies galvenokārt tāpēc, ka ir nepieciešams izstrādāt nepieciešamos grozījumus valsts nodokļu un civillikumos. Vēl viens faktors ir Ukrainas ceļš uz Eiropas integrāciju, sacīja amatpersona, piebilstot, ka Ukrainas Nacionālā vērtspapīru un biržas tirgus komisija (NSSMC) aktīvi sadarbojas ar starptautiskajiem kolēģiem, lai ieviestu tādus noteikumus kā MiCA.

NSSMC komisārs Jurijs Boiko

Kā norāda parlamentārās grupas Blockchain4Ukraine vadītājs Oleksijs Žmereneckis (Oleksii Zhmerenetskyi), valsts likumdevēji jau 2017. gada oktobrī sāka darbu pie kriptovalūtu tirgus regulēšanas.

“Diemžēl toreiz astotā sasaukuma Augstākās Padomes Augstākā padome nespēja pieņemt kriptovalūtu likumu, un tikai kopš prezidenta Volodimira Zelenska ievēlēšanas pie tā izskatīšanas atgriezās devītā sasaukuma Augstākās Padomes Augstākā padome,” teica Žmereneckis. Pēc tam likumdevēji 2019. gada septembrī kopā ar vairāk nekā 50 deputātiem izveidoja grupu Blockchain4Ukraine, viņš norādīja.

Žmereneckis piebilda, ka NSSMC pakļautībā esošā darba grupa patlaban izstrādā grozījumu paketi likumprojektam “Par virtuālajiem aktīviem”, lai to pielāgotu MiCA, par kuru Eiropas Parlaments balsos aprīlī. Tiklīdz pakete tiks pieņemta un to parakstīs prezidents, NSCSM un Ukrainas Nacionālā banka (NBU) sagatavos apakšlikumus, un tad Ukraina oficiāli uzsāks virtuālo aktīvu tirgus darbību, viņš teica.

“Mēs plānojam to izdarīt līdz šā gada beigām,” paziņoja Žmereneckis.

Saistīti: Ukrainas prezidents: Zelenskis, paraksta virtuālo aktīvu likumprojektu, legalizējot kriptovalūtu

Kā jau iepriekš ziņots, Ukrainas centrālā banka aizliedza Bitcoin pirkumus par vietējo valūtu Ukrainas grivnu 2022. gada aprīlī. NBU tobrīd atļāva ukraiņiem iegādāties kriptovalūtu tikai par ārvalstu valūtu un kopējiem pirkumiem mēnesī, kas nepārsniedz 100 000 grivnu jeb 2550 euro.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
5 1 vote
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments