Jaunumi Politika & Regulas

Krievijas bankas sāk testēt digitālo rubli

Lasīšanas laiks: < 1 minute Krievijas bankas jau ir sākušas testēt peer-to-peer maksājumus ar digitālo rubli Jan 23, 2022 < 1 min

Krievijas bankas sāk testēt digitālo rubli

Lasīšanas laiks: < 1 minute

Dažas Krievijas bankas jau ir sākušas testēt peer-to-peer maksājumus ar digitālo rubli, ziņo Krievijas medijs TASS.

Patlaban notiek patērētāju maksājumu (C2C maksājumu) testēšana, pēc kuras sāksies C2B, B2C un B2B maksājumu tehniskā testēšana.

Šobrīd pilotprojekta dalībnieki veic C2C maksājumu testēšanu, pēc tam sāksies C2B, B2C un B2B maksājumu tehniskā pārbaude.

Sacīja Promsvjazbank (PSB) priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Maksims Hrustaļevs

Izmēģinājuma testā Krievijas Banka sāks ieviest digitālo rubļa platformu komerciālā darbībā.

Tinkoff Bank un VTB Bank pārstāvji arī paziņojuši, ka gatavojas izmēģināt jaunu Krievijas valūtas veidu. Krievijas Banka plāno pakāpenisku digitālās rubļa platformas attīstību: pakāpeniski paplašinot saistīto dalībnieku loku un pieejamo darījumu veidus. Pamatojoties uz platformas prototipa testēšanas rezultātiem, tiks veidots ceļvedis digitālā rubļa ieviešanai.

Pagājušā gada decembrī Krievijas Bankas priekšsēdētāja pirmā vietniece Olga Skorobogatova paziņoja, ka digitālās rubļa platformas prototips ir gatavs un janvārī sāksies pirmā posma pilotdarbības ar 12 banku līdzdalību.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments