Kriptovalūtu maciņu veidi un to skaidrojums
Ar lielu varu nāk arī liela atbildība
Privāto atslēgu iegūšana dod jums daudz lielāku jaudu un kontroli, taču tas ir saistīts arī ar nepieciešamību rūpēties par to drošību. Atslēgu pārvaldīšanai ir pieejami daudzi rīki, kurus parasti sauc par “makiem”, taču ne visi no tiem ir droši. Ir 4 dažādu veidu maki, kurus varat izmantot savu līdzekļu pārvaldīšanai:
- Tiešsaistes maciņi:
Online maciņš ir tiešsaistes pakalpojums, kas ļauj piekļūt saviem crypto assets (tālāk kriptovalūta) no jebkura pārlūka, kas ir savienots ar internetu.
Atstājot savus kriptovalūtu apmaiņas platformā, jūs faktiski izmantojat platformas tiešsaistes maku.
Lielākā tiešsaistes maku priekšrocība ir tā, ka tie ir viegli pieejami no jebkura datora vai citas ierīces ar interneta savienojumu.
Darbības veikšana/uzturēšana tiešsaistē ir arī viņu lielākais trūkums, jo praktiski tā ir medus maize hakeriem. Turklāt vairumā gadījumu jūs nepārvaldat pār savām privātajām atslēgām: tās kontrolē maciņa nodrošinātājs.
Tiešsaistes maciņus piedāvā: Kraken, Binance un citi.
- Lietojumprogrammu maciņi:
Programmatūras maki ir lietojumprogrammas, kas pārvalda kriptovalūtu. Tos var instalēt datorā vai viedtālrunī. Jums ir kontrole par savām privātajām atslēgām. Tie netiek koplietoti vai kontrolēti ar trešo personu.
Diemžēl, tā kā datorā vai viedtālrunī ir instalēts programmatūras maciņš, tas joprojām ir savienots ar internetu, kas hakeriem pakļauj jūsu privātās atslēgas nozagšanai.
Mūsdienu datoru un viedtālruņu neaizsargātība ir labi zināma, un, ja turat savas privātās atslēgas, ir tikai laika jautājums, pirms jūs tiksiet uzlauzts un zaudēsiet visu.
Lietojumprogrammu maciņus piedāvā: Coinbase, BlockFi un citi.
- Papīra maciņi:
Papīra maks ir bezsaistes mehānisms kriptovalūtas glabāšanai. Kā norāda nosaukums, process vienkārši ietver privāto atslēgu un atbilstošo adrešu norakstīšanu uz papīra lapas.
Tas ir vienkāršs veids, kā glabāt kriptovalūtu atslēgas bezsaistē. Tam ir jāpievērš liela uzmanība un rūpes par to papīrīti.
Ja jūsu papīrīts ar visām atslēgām pazudīs vai tiks iznīcināts, jūs neatgriezeniski zaudēsiet piekļuvi savai kriptovalūtai. Darījuma apstrāde ar papīra maciņu var būt garlaicīga un nedroša: jums būs manuāli jāievada atslēgas darījumu rīkā, parasti izmantojot datora interneta pārlūkprogrammu, kas varētu atklāt visai viegli atklāts kiberuzbrukumam.
- Aparatūras maciņi:
Aparatūras maciņš ir privātu atslēgu bezsaistes glabāšanas iespēja. Šī ir fiziska ierīce, kas ļauj saglabāt privātās atslēgas drošā bezsaistes krātuvē. Parasti tas arī ļauj pārbaudīt informāciju par darījumu ierīces ekrānā.
Izmantojot aparatūras maciņu, pat ja hakerim izdodas iegūt kontroli pār jūsu datoru, viņš nevarēs nozagt jūsu privātās atslēgas un piekļūt jūsu kriptovalūtai. Jūsu privātā atslēga tiek turēta bezsaistē un ierobežo uzlaušanas risku.
Tā rezultātā tiek uzskatīts, ka aparatūras maciņi ir viss drošākiem un labākais veids kur glabāt kriptovalūtu.
Tāpēc aparatūras maciņu popularitāte strauji pieaug un kļūst par jauno kriptovalūtas drošības standartu.
Aparatūras maciņus piedāvā: Ledger (TOP 1. aparatūras maciņš), Trezor un vēl daži.
Kāds ir Jūsu favorīts pie maciņu izvēles un izmantošanas?
[…] naudas/aktīvu īpašumtiesības un kontrole. Tā kā neviens cits nav atbildīgs par jūsu naudu (atsevišķos gadījumos), jūs nevar cenzēt vai ietekmēt, darot to, ko […]
[…] Iesakām izlasīt rakstu par: Kriptovalūtu maciņu veidi un to skaidrojums […]