Jaunumi Preses Relīzes

Aprīļa kriptovalūtu tirgus apskats: tehnoloģiju inovācijas veicina optimismu un cenu pieaugumu

Lasīšanas laiks: 2 minutes Kriptovalūtu tirgū aprīlī dominēja optimisms un investoru vidū novērojamas pozitīvas gaidas, ņemot vērā 2024. gada aprīli sagaidāmo Bitcoin atlīdzības samazinājumu uz pusi (halving), norāda Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē. Mai 8, 2023 2 min

Aprīļa kriptovalūtu tirgus apskats: tehnoloģiju inovācijas veicina optimismu un cenu pieaugumu

Lasīšanas laiks: 2 minutes

Kriptovalūtu tirgū aprīlī dominēja optimisms un investoru vidū novērojamas pozitīvas gaidas, ņemot vērā 2024. gada aprīli sagaidāmo Bitcoin atlīdzības samazinājumu uz pusi (halving), norāda Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.

Salīdzinot trīs lielākās kriptovalūtas (BTC, ETH, BNB) aprīļa sākumā un beigās, to vērtība būtiski nemainījās. Tomēr mēneša ietvaros kriptovalūtas piedzīvoja visai lielas svārstības – to kāpumi un kritumi bija 14%–18,5% robežās.  Aprīlī vispieticīgāko cenas kāpumu piedzīvoja Bitcoin (BTC) – tā vērtība palielinājās par 1,6%, kam sekoja Ethereum (ETH) ar 3% pieaugumu. Savukārt lielāko cenu kāpumu piedzīvoja Build-and-build (BNB) – 4,5%.

Bitcoin tirgus apskats

BTC aprīli iesāka ar 26 183 eiro, un mēneša ietvaros tā pakāpās līdz 27 987 eiro, šķērsojot psiholoģiski svarīgo 30 000 ASV dolāru robežu. Tomēr BTC nespēja virs tās noturēties un mēnesi noslēdza pie 26 613 eiro.

Interesants notikums bija novērojams aprīļa sākumā, kad visā pasaulē strauji izplatījās ziņa, ka Satoši Nakamoto sarakstītā Bitcoin “baltā grāmata”, ir atrodama visu jaunāko Apple datoru sistēmas mapēs. Tomēr Apple datoros paslēptais pdf fails, visticamāk, nebija BTC mēneša vidus kāpuma virzītājspēks, bet tā vērtības kāpumu visdrīzāk pozitīvi ietekmēja otra spēcīgākā kriptovalūta Ethereum.

Ethereum tirgus apskats

Ethereum ekosistēma 12. aprīlī pabeidza tā saukto Šanhajas atjauninājumu, ļaujot ikvienam, kurš iepriekš bija bloķējis savus ETH, lai nopelnītu procentus, tagad brīvi izņemt savus līdzekļus. Tas veicināja strauju ETH vērtības pieaugumu pēc 12. aprīļa. Ja 1. aprīlī ETH vērtība bija 1676 eiro, tad 17. aprīlī tā sasniedza jau 1935 eiro. Līdz mēneša beigām ETH vērtība gan atkal samazinājās līdz 1727 eiro, aprīlī kopumā piedzīvojot 3% kāpumu.

Build-and-build tirgus apskats

Build-and-build (BNB) mēnesi iesāka ar 291 eiro, 4. aprīlī tā vērtībai strauji samazinoties līdz 277 eiro, taču cena pēc tam atkal atguvās dažu stundu laikā. Cenas kritumu izraisīja viltus ziņa, bet pēc tās atspēkošanas cena uzreiz atguvās. Līdzīgi kā citas kriptovalūtas, arī BNB mēneša vidū piedzīvoja strauju augšupeju, 17. aprīlī sasniedzot 318,5 eiro atzīmi. Arī pašās mēneša beigās BNB piedzīvoja strauju lēcienu – 30. aprīli BNB iesāka ar 291 eiro, bet noslēdza jau pie 304 eiro. Kopējais mēneša kāpums sasniedza 4,5%.

Kopējais kriptovalūtu tirgus apskats

Kopumā kriptovalūtu tirgos novērojams optimisms. Lai arī īstermiņā vēl ir manāma piesardzība un bažas, tomēr ilgtermiņā investori un lietotāji jau orientējas uz Bitcoin atlīdzības samazinājumu uz pusi (halving), kas notiks pēc gada. Vēsturiski tas vienmēr ir bijis pavērsiena brīdis kriptovalūtu tirgū.

Saistīti: Kripto tehnoloģijas nemanāmi maina mūsu ikdienu

Pēc pēdējā atjauninājuma Bitcoin blokķēdē šobrīd aktuāla tēma ir neaizvietojamie tokeni (Ordinals un Inscriptions), digitālā māksla un jaunās decentralizēto finanšu (DeFi) iespējas. Šobrīd BTC blokķēdē jau ir radīti gandrīz miljons neaizvietojamo tokenu. Atjauninājums ir strauji kāpinājis Bitcoin darījumu un projektu skaitu. Tāpat nozarē ļoti pozitīvi ir novērtētas pēdējās inovācijas Ethereum ekosistēmā, kas ir palīdzējuši kāpināt investoru, lietotāju un izstrādātāju uzticību.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
5 1 vote
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments