Jaunumi Politika & Regulas

Krievija varētu izmantot kriptovalūtas, ar nosacījumu, ka …

Lasīšanas laiks: 2 minutes Krievija ir atklājusi savus plānus nākamajā desmitgadē samazināt atkarību no ASV dolāra, un tajā kā dzīvotspējīga stratēģija ir iekļauta noteikta veida kriptovalūtas, piemēram, stabilās monētas (stable coins) Jan 24, 2022 2 min

Krievija varētu izmantot kriptovalūtas, ar nosacījumu, ka …

Lasīšanas laiks: 2 minutes
  • Krievija plāno pārtraukt visas neregulētās kriptovalūtas darbības valstī.
  • Taču CBR (Krievijas centrālā banka) pieņems atbilstošus kriptovalūtas ieguldījumus stabilajās monētās, kuras var nodrošināt ar zelta rezervēm, lai konkurētu ar ASV dolāru.
  • Neskatoties uz valdības brīdinājumiem, Krievijas pilsoņi joprojām katru gadu tērē vairāk nekā 5 miljardus ASV dolāru investīcijām kriptovalūtās.

Krievija ir atklājusi savus plānus nākamajā desmitgadē samazināt atkarību no ASV dolāra, un tajā kā dzīvotspējīga stratēģija ir iekļauta noteikta veida kriptovalūtas, piemēram, stabilās monētas (stable coins). Nesen publicētajā ziņojumā Krievijas Centrālā banka (CBR) ierosināja valsts mēroga aizliegumu visām kriptovalūtu darbībām.

Piecu lappušu garajā ziņojumā tika izceltas dažas bieži atkārtotas pelēkās kriptovalūtas zonas un paustas bažas par tendenci, ka kriptovalūta apdraud valsts likviditāti un finansiālo spēku.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Paņkins pagājušā gada nogalē atklāja, ka valsts cer samazināt zaudējumus no šobrīd inflācijas noslogotā dolāra un apiet Vašingtonas noteiktās sankcijas.

Kremlis ir piebildis, ka ļaus kriptovalūtas pakalpojumu sniedzējiem darboties savā teritorijā tikai tad, ja tie piekritīs būt pakļauti valdības regulējošai uzraudzībai.

Viens nosacījums kriptovalūtai

Putinam un Pankinam vissvarīgākais ir atbrīvot Krieviju no ASV sankciju važām. Tas nozīmē, ka valdība atzinīgi vērtētu jebkuru ideju, jo īpaši tādu, kas saistīta ar stabilu monētu izveidi, ko nodrošina zelta rezerves un pilnībā uzrauga Krievijas Centrālā banka.

Atšķirībā no vairuma stabilo monētu, kas ir nodrošinātas ar ASV dolāru, Kremlis uzskata, ka zelts ir daudz labāks aktīvs un to var kvalificēt kā rezerves preci. Valsts kases vekseļi Valsts rūpniecības un tirdzniecības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Guteņevs piebilda, ka “šāds finanšu produkts būtu interesants piedāvājums gan privātajiem investoriem, gan uzņēmumiem. To var izmantot arī taupīšanai.”

Gūteņevs arī piebilda, ka valsts var gūt labumu arī no vietējo un ārvalstu kriptoracēju investoru legalizēšanas, kas vēlas izmantot bagātīgos Krievijas resursus, ja vien viņi piekrīt ievērot un paliek pakļauti noteikumiem.

Krievija joprojām ir viena no daudzajām valstīm, kurām nav skaidras kriptovalūtu definīcijas. Lai gan iedzīvotāji katru gadu iegulda gandrīz 5 miljardus USD kriptovalūtu investīcijās, valdība joprojām uzskata, ka plaukstošais sektors ir tikai spekulāciju veicināts burbulis un finanšu nāves slazdu priekšvēstnesis.

Tomēr atšķirībā no Ķīnas netiek plānots aizliegt pilsoņiem norēķiniem izmantot kriptovalūtu.

Kriptovalūtu & blokķēdes entuziasts, kurš sācis interesēties par kriptopasauli jau no 2018. gada. Interesē blokķēde, tās pielietojums un iespējas mūsu dzīvēs.
5 1 vote
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments